برای انتخاب یک اتو موی حرفه ای جهت پروسه صافی و احیا، باید اتو مویی را انتخاب کرد که کم ترین آسیب را به موی فرد بزند. به همین جهت بهتر است ابتدا شناختی خوب از خصوصیات موی خود داشته باشید و سپس متناسب با جنس موهای خود یک اتو موی مناسب را انتخاب کنید.

اتو موی حرفه ای یکی از ابزارهای آرایشی پرکاربرد برای خانم ها است که در سایز ها و انواع مختلف عرضه می شود. همچنین انتخاب یک ویژگی های یک اتوی حرفه ای برای صافی مو یا احیای مو باید متناسب با نوع موی فرد باشد. پس در این مطلب برای آشنایی با راهکارهای انتخاب یک اتو موی مناسب همراه ما باشید.

سایز مناسب اتو موی حرفه ای

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، اتو مو در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می شود. هر سایز از این ابزار، مناسب با یک فرآیند آرایشی و همچنین نوع موی فرد می‌باشد.
اتو موی سایز کوچک که در اندازه 15 میلی متری تولید می شود، مناسب برای موهای کوتاه یا صاف کردن چتری مو است.
سایز دیگر اتو موی رایج در بازار 25 میلی متری است که این سایز نیز متناسب موهای کوتاه می باشد. صاف کردن موهای تا پایین گوش و همچنین موهای نازک، از جمله کاربردهای اتو موهای 25 میلی متری است.

اتو موی 30 میلی متری، مناسب موهای بلند تا سرشانه است. این اتو برای موهایی با ضخامت متوسط نیز متناسب است.
انواع اتو موی 35 میلی متری نیز برای موهای ضخیم، پرپشت و موهای پایین تر از سرشانه فرد است.
و در نهایت پهن ترین سایز اتو موی موجود در بازار با اندازه 50 میلی متری تولید می شود که مناسب انواع موی ضخیم و همچنین بسیار بلند است.

ویژگی هایث اتو موی حرفه ای

جنس انواع اتوموی موجود در بازار

علاوه بر سایز، طبعا جنس متریال به کار رفته در این ابزار آرایشی زیبایی نیز در یک انتخاب مناسب می تواند تاثیرگذار باشد. چرا که مانند هر نوع کالای مصرفی دیگر، جنس کالا در کاربری و طول عمر مفید آن نقش مستقیم خواهد گذاشت.

اتو مو با صفحه سرامیک

یکی از متریال پرکاربرد در ساخت اتو مو، سرامیک است. در اتو موهای سرامیکی، صفحه اتو از این جنس ساخته می¬شود. دلیل استفاده از این جنس برای ساخت صفحه، پخش یکسان حرارت توسط سرامیک است. این موضوع باعث آسیب کمتری به موی فرد می¬شود. به خصوص افرادی که به دلایل مختلف دفعات زیادی اتو مو استفاده می-کنند باید همواره مراقبت از مو های خود را در برابر آسیب احتمالی در نظر داشته باشند.

اتو موی حرفه ای

اتو مو با صفحه تیتانیوم

نوع دیگر جنس پرکاربرد در ساخت صفحه اتو مو، تیتانیوم است. دلیل استفاده از این جنس در ساخت اتو مو، انتقال گرمای سریع¬تر و یکنواخت تر در مقایسه با اتو موهای سرامیکی است. همچنین افزون بر انتقال گرمای سریع¬تر، این صفحه¬ها خیلی سریع تر گرم شده و زمان انتظار کم تری را برای کاربر به همراه دارد.

به یاد داشته باشید در صورتی که دفعات کمی از اتوی مو استفاده می کنید، اتو موهای تیتانیومی گزینه ی مناسبی هستند. همچنین اگر به عنوان یک متخصص صافی و احیا به دنبال اتویی هستید که با انتقال حررات مناسب و میزان حداکثری سرخوردگی، تعداد دفعات اتو کشی را در حین اجرای کار کاهش دهد، اتویی با صفحات تمام تیتانیوم، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

اتو موی حرفه ای با صفحه ی تیتانیوم

اتو مو با صفحه تورمالین

علاوه بر سرامیک و تیتانیوم، یک متریال پرکاربرد دیگر نیز در ساخت انواع اتو موی حرفه¬ای برای صافی و احیای مو وجود دارد. تورمالین که در ساخت برخی از اتوهای مو کاربرد دارد، یک ماده معدنی کریستالی است و از آن برای روکش صفحات اتو استفاده می¬گردد. از مزایای استفاده از این نوع اتو مو می¬توان به داشتن موهایی صاف و براق و همچنین کم تر وز شدن موها اشاره کرد.

اتو مو با صفحه تورمالین

جنس انواع دیگر اتو مو

علاوه بر سرامیک، تیتانیوم و تورمالین از متریال دیگری هم در ساخت اتو مو استفاده می شود. اتو موهای با کفی فلزی و آیونیک از انواع دیگر اتو موها به شمار می روند.

ویژگی های مهم انتخاب یکاتو موی حرفه ای و مناسب

برای انتخاب یک اتو موی حرفه ای جهت پروسه صافی و احیا، باید اتو مویی را انتخاب کرد که کم ترین آسیب را به موی فرد بزند. به همین جهت بهتر است ابتدا شناختی خوب از خصوصیات موی خود داشته باشید و سپس متناسب با جنس موهای خود یک اتو موی مناسب را انتخاب کنید.

به عنوان مثال افرادی که موهای صاف و نازک دارند اتو مویی با صفحه های تمام تیتانیوم می تواند گزینه مناسبی برای آنها باشد. تیتانیوم به کار رفته در کفی این اتوها مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن و وزشدن مو شده و صدمه ی حداقلی به موی فرد وارد می کند.
قابلیت تنظیم دما از ویژگی هایی است که یک اتو موی حرفه ای باید داشته باشد. به خصوص افراد با موهای فر بهتر است اتو مویی را انتخاب کنند که حتما این ویژگی را داشته باشد.

چرا که به کمک این قابلیت می توانند متناسب با حجم و ضخامت مو درجه حرارت اتو را تنظیم کنند. اتو موی از جنس تیتانیوم و تورمالین از مناسب ترین انواع اتو مو برای افراد با موهای فر هستند. همچنین افرادی که موی آنها ضخیم و صاف است دمای بیشتری را برای لخت کردن موی خود نیاز دارند. به همین جهت انواع اتو مو با کفی پهن و همچنین امکان تغییر درجه حرارت گزینه ی مناسبی برای این افراد است.

همچنین افراد با موی کوتاه که تمایل به استفاده از انواع اتو مو برای حالت دادن به موهای خود را دارند، بهتر است از اتوی مو با کفی باریک استفاده کنند. چرا که کفی¬های پهن اصلا گزینه ی مناسبی برای موهای کوتاه نیست.
از نکات مهم دیگر استفاده از اتو مو این است که در هنگام استفاده بهتر است موهایتان خشک باشد. همچنین استفاده از انواع واکس، کرم، چسب مو، تافت و … قبل از استفاده از اتو مو توصیه نمی شود.

طول سیم اتو مو نیز از نکات مهم انتخاب یک اتو موی مناسب و حرفه ای است. هر چه طول سیم اتو بلند تر باشد، کاربری راحت تری را نیز برای فرد ایجاد می-کند. حداقل طول مناسب سیم برای اتو مو، 240 سانتی متر است.
در پایان نیز به خاطر بسپارید که استفاده از انواع اتو مو و سشوار، به مرور زمان می¬تواند سبب آسیب به موهای شما شود. به همین جهت بهتر است با فاصله مناسب از انواع اتو یا سشوار استفاده نمایید.

  • 0 رتبه بندی
  • 0/5
0 رتبه بندیX
خیلی ضعیفضعیفمعمولیخوبعالی
0%0%0%0%0%
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما
نام

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.