ریباندینگ موادى تخصصی است که در یک جلسه حدود ٣-٢ ساعته ، موهاى فر و مجعد را بطور دائم صاف می کند.کیت کامل این مواد بسته به مارک آن از دو یا سه مواد (شامپوى قبل کراتین ، مواد ریباندینگ ، تثبیت کننده) تشکیل می شود.

انواع صافی مو

به طور کلی ما دو روش صافی مو داریم :

 • صافی های سالم یعنی بدون تغییر بافت و‌ ساختار مو و همراه با حفظ سلامت و انسجام مو که توسط کراتین های اورجینال و مناسب وضعیت مو انجام می شود.
 • صافی های مخرب که با تغییر بافت و ساختار داخلی مو یعنی گسستن پیوندهای شیمیایی مهم و موثر رشته های کراتینه کورتکس مو انجام می شود که با تخریب،عدم استحکام و انسجام و پوسیدگی مو همراه است مثل انواع ریباندینگ ها و کراتینهای فیک حاوی مواد شیمیایی مخرب ، اما قوی در صافی

بالاترین حد صافی با ریباندینگ

ریباندینگ براى صاف کردن مو برخلاف کراتین ، چیزى (کراتین) به مغز یا پوسته مو تزریق نمی کند بلکه به داخل ساختار مو نفوذ می کند و پیوندهاى دى سولفیدى مغز موهاى مجعد را ( که به شکل ~ یا S هستند و باعث فر شدن مو می شوند ) پاره کرده و در نتیجه بطور دائمى یک موى فر را حتى تا ١٠٠٪‏ صاف می کند .بنابراین بالاترین حد صافى ( صافى شلاقى ) در مواد صافى مو متعلق به ریباندینگ است.

ریباندینگ مساویست با پاره شدن رشته هاى موجى شکل داخل ساختار مو و در نتیجه آسیب به مو و کاهش مقاومت و انسجام مو و ضمنا مشتری بعد از طی چند هفته با مویی خشک و بیجان مواجه خواهد شد و بخاطر صافی مادام العمر ساقه به صاف کردن دائمی ریشه مجعد رشد کرده و هزینه ای دائمی خواهد داشت.
بدلیل قوی بودن مواد شیمیایی ریباندینگ روى موى ضعیف یا رنگ و دکلره شده با مقاومت پایین قابل اجرا نیست.

ریباندینگ مو

 رعایت نکاتی مهم در مورد کراتین کردن مو

دوستان و همکاران عزیز کراتین هاى احیا و صافى با هر قدرت و درصدى براى موهایى با آسیب ٢٠ تا ٧٠ درصد قابل اجرا هستند. براى موهاى با آسیب شدید (بالاى ٧٠٪‏) نیز بدلیل عدم استحکام و عدم تحمل اتوکشى هاى مکرر، عملیات کراتین بیشتر مضر و آسیب رسان است تا مفید و احیا کننده ، لذا این موها باید ابتدا با بهترین مواد و روش ها مثل اولاپلکس تراپى یا بوتاکس هاى اورجینال احیا شوند و سپس در صورت امکان با کراتین هاى اورجینال صافى و احیا، صاف شوند.

راهنماى استفاده از مواد صافى

 • موى طبیعى (رنگ نشده) و کاملا سالم
 1. ریباندینگ (همراه با آسیب جدی)
 2. نانو ریباندینگ استیفور (بدون آسیب)
 3. دکتر تراپی اف جی زد (بدون آسیب)
 • موهاى رنگ شده سالم (آسیب حداکثر تا ٢٠٪‏) 
 1. نانو ریباندینگ استیفور
 2. دکتر تراپی اف جی زد
 3. معدود کراتینهای اورجینال با صافی بالا
 • موهاى آسیب دیده از ٢٠٪ تا ۴۰٪‏‏
 1. نانو‌ریباند استیفور 
 2. انواع کراتین هاى اورجینال صافى-احیا با احیای متوسط و صافی بالا
 • موهای دکلره شده و آسیب دیده از ۴۰٪‏ تا حداکثر ۷۰٪‏ 

      توصیه می شود قبل از انجام هرگونه صافی جهت احیای پیوندهای داخلی مو (که این احیا از عهده کراتین های احیا خارج است ) یکبار اولاپلکس تراپی        شده ، سپس با یکی از روش های زیر صاف شود.

 1. نانو‌ریباند استیفور
 2. کراتین های اورجینال صافی-احیا با درصد احیای بالا
 •  موهاى بسیار آسیب دیده (بیش از ٧٠٪‏) 
 1.    صافى به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر بعد از اطمینان از سلامت و انسجام و مقاومت مو پس از انجام یک پروسه احیاى مناسب (اولاپلکس یا اسپرى اورژانسى بلوندیس آمریکا ) و سپس تکمیل احیا به همراه صافی با یک بوتاکس اورجینال با درصد احیای بالا
 • 0 رتبه بندی
 • 0/5
0 رتبه بندیX
خیلی ضعیفضعیفمعمولیخوبعالی
0%0%0%0%0%
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما
نام

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.