در این مقاله به گزیده‌ای از نکات کراتینه مو در یک اجرای حرفه‌ای پروسه صافی و احیای مو میپردازیم. نکاتی که شاید بعضی از آنها را در هیچ آموزش یا مقاله‌ای نیاموخته باشید.

البته اینها تنها گوشه‌ای از ریزه کاریهای تخصصی حرفه کار با مواد صافی احیا باشد و برای تسلط کامل به تمام نکات تخصصی این حرفه گسترده شما را به شرکت در دوره جامع تخصصی آکادمی موبه دعوت می‌کنیم.

1 – شامپوی قبل از کراتین نقشی حیاتی در نفوذ مواد صافی و احیا داشته و اورجینال بودن آن بسیار مهم است ، ولی افسوس که حجم قابل توجه موجودی بازار کراتین ایران مخصوصا شماره های 1 و 3 مواد تقلبی و چینی در قالب بسته بندی اورجینال (برزیلی) میباشد .

2 -برای موهای طبیعی و ضخیم مدت مکث و‌ تعداد دفعات شامپوی قبل (شماره۱) برای اطمینان از باز شدن کامل فلسهای کوتیکول مو باید بیشتر از موهای نازک یا رنگ و دکلره میباشد .

3-  شامپوی قبل و شامپوی بعد کراتین (شماره های 1 و 3) فقط یکبار جهت پروسه کراتین صافی و احیا در سالن استفاده میشوند نه در منزل، متاسفانه برخی از همکاران بعلت عدم آگاهی ماسک یا شامپوی اسیدی شماره 3 بعد از پروسه کراتین را به اشتباه بجای ماسک یا شامپوی سولفات فری مراقبت از موهای کراتینه شده تجویز میکنند که استفاده روتین از آن به مو آسیب وارد کرده ، موها را خشک و اثر صافی و کراتین را از بین میبرد .

4-  مواد کراتین هم باید به کل مو بمقدار کافی برسد و هم به هیچ عنوان مو بیش از حد به مواد آغشته نشود و حتما با شانه دندانه ریز از ریشه تا نوک مو اضافه مواد گرفته شود .

5-  در مورد کراتینها یا بوتاکسهای چرب یا غلیظ، هنگام مواد زنی اگر قسمتی از مو خشک شده بود و 20-10% نم لازم برای این مرحله را نداشت آن قسمت مو را با اسپری آبپاش نمدار کرده و سپس مواد بزنید ، این رطوبت کم جهت سهولت آغشته شدن و سر خوردن قلم و مواد روی موهاست .

6-از دیگز نکات کراتینه مو توجه به اتوکشی است. اتو کشى باید قوى ، آرام و با احتیاط انجام شود، صفحات اتو باید روى عرض لایه نازک جدا شده مو کاملا نشسته ، مو را از دو طرف محکم گرفته و مستقیم و آرام حرکت کند . اتوکشى ضعیف ، سطحى و سریع نتیجه صافى خوبى نمیدهد.

اتوکشی مو

 

7 – میزان مکث مواد کراتین روی موهای طبیعی یا ضخیم و مقاوم بیشتر از موهای ضعیف و آسیب دیده است.

8 – در مورد کراتینهای چرب و غلیظ، پس از سپری شدن زمان مکث، اگر در دستورالعمل خود آبکشی قبل از اتوکشی ندارد، توصیه می‌شود قبل از اتوکشی یک براشینگ حرفه ای انجام دهید، زیرا چربی کراتین کار اتوکشی را ممکن است با مشکل مواجه کند.

9 – اورجینال بودن اتومو، جنس تیغه های آن ، میزان انتقال حرارت، دمای واقعی تا 230 درجه سانتیگراد و نداشتن افت دما حین کار، بسیار بسیار مهم و نقص در این بخش می‌تواند باعث عدم نتیجه کل کار شود.

10 – در مورد موهای بکر و ضخیم لایه های جدا شده مو برای اتو کشی هر چه نازکتر باشد ، نتیجه کار بهتر میشود .

11 – درکل حتی برای کراتینهای بدون قرنطینه هم بهتر است موها را بعد از 24 ساعت با ماسک یا شامپوی شماره 3 (ph منفی) شستشو کرد.

در همچنین می‌توان در انتهای کار مو را آبکشی نکرد، ابتدا با اسپری آبپاش مو را نمدار کرده سپس به ماسک شماره 3 آغشته کرده ، در راستای طولی مو ماساژ داده و بعد از 15 دقیقه با آب خالی شستشو کنید و ترجیحا در انتهای کار با یک ماسک خوب ویتامینه و آبرسان ماساژ داده و دوباره آبکشی کنید .

12 – کراتین هاى احیا و صافى با هر قدرت و درصدى در کل براى موهایى با آسیب 20 تا 70 درصد ایده‌آل  هستند و براى موهاى با آسیب شدید )بالاى 70%( نیز بدلیل عدم استحکام و تحمل اتوکشى هاى مکرر، عملیات کراتین بیشتر مضر و آسیب رسان است تا مفید و احیا کننده ، لذا این موها ابتدا باید جهت ترمیم ساختار داخلی و رفع کشسانی و بازگشت استحکام، اولاپلکس تراپى شده و سپس ترجحیحا بوتاکس (پروتئین اورجینال) یا کراتینها اورجینال با قدرت احیای بالا استفاده شود.

چه موهایى نباید کراتین کنند 

موهایى که از دکلره هاى زیاد بسیار آسیب دیده اند و به مرحله کشسانى رسیده اند . (زیرا پیوند های شیمیایی و پیوندهای دی سولفیدی داخل مو بخاطر اسیب های شیمیایی از بین رفته و اول باید پلکس تراپی انجام شود )  

نکات کراتینه مو

 

بعبارت دیگر  

انواع مواد کراتین براى موهایى با اسیب ٢٠ تا ٧٠-۶٠ درصد توصیه میشود و از ٧٠-۶٠ درصد اسیب به بالا راهکار فقط احیا فقط با روش اولاپلکس تراپى (جهت محکم شدن و رفع کشسانى مو) + بوتاکس (با یا بدون صافى) جهت ضخیم سازى ، درمان خشکى و نرمى و لطافت مو میباشد

  • 1 امتیاز
  • 5/5
1 امتیازX
خیلی ضعیفضعیفمعمولیخوبعالی
0%0%0%0%100%
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما
نام

دیدگاه کاربران
  1. مهتاب

    مطالب عالی بود کاش تعداد اتوکشی در انواع مو و میگفتید مثلا در موی دکلره شده 6بار اتو‌کشی در موی طبیعی 10بار یا بیشتر

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟